Pranie wykładzin

Pranie wykładzin

Przed przystąpieniem do prania sprawdzamy rodzaj materiału, z którego wykonana jest wykładzina. Wykładziny mogą być wykonane z surowców naturalnych lub syntetycznych.

Do produkcji wykładzin naturalnych wykorzystuje się wełnę, bawełnę, kokos i trawę morską. Z poliamidu, akrylu i polipropylenu produkuje się wykładziny syntetyczne.

Bardzo ważna jest również ocena stanu wykładziny pod względem zużycia i zabrudzenia. Dzięki temu ustalimy rodzaj chemii i proporcje, jakich użyjemy. Następną czynnością jest przygotowanie pomieszczenia. Przestawiamy lub wynosimy meble oraz inne przeszkadzające przedmioty, które po wypraniu odstawiamy na swoje miejsce.

Tak przygotowana wykładzina gotowa jest do czyszczenia.

Zaczynamy od usunięcia plam. Posiadamy odplamiacze do wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Najczęściej spotykane, to kawa, herbata, wino, tusz, pasta do butów, guma do żucia. Jeśli plama nie została wcześniej zaprana nieodpowiednimi środkami, powinna zniknąć z czyszczonej powierzchni. Następną czynnością jest rozpylenie przygotowanego wcześniej preparatu, który wstępnie rozpuszcza brud na wykładzinie.

Po upływie kilku minut możemy zacząć pranie wykładziny.

pranie wykładziny Warszawa - mokrarobota24.pl

Używamy sprzętu niemieckiej firmy Karcher. Za pomocą specjalnej dyszy środek czyszczący wydostaje się na wykładzinę, rozpuszcza brud, który w tym samym czasie zostaje zebrany do zbiornika na brudną wodę, umieszczonego w maszynie piorącej. Dzięki temu, że wszystko wykonywane jest pod ciśnieniem, wykładzina jest czyszczona dogłębnie. Proces ten w przypadku silnych zabrudzeń możemy powtórzyć w celu uzyskania jak najlepszego efektu. Pranie wykładzin przedstawioną powyżej metodą nie powoduje rozbryzgiwania wody wokół czyszczonej powierzchni i nie przemacza materiału.

 

Po wyschnięciu, wykładzina czysta i pachnąca gotowa jest do użycia.

Zadzwoń, zamów usługę. Warszawa i okolice dojazd bezpłatny.