Usługę czyszczenia wykładziny biurowej rozpoczynamy od wykonania dokładnego pomiaru powierzchni przeznaczonej do prania. Trzeba wiedzieć, że m2 pranej wykładziny są mniejsze od powierzchni biura. Odchodzą kuchnia, toaleta, serwerownia (nie lubi wilgoci) oraz miejsca niedostępne dla operatora maszyny (np. meble, których nie można przestawić).

Następną czynnością jest uprzątnięcie biura z przedmiotów tak zwanych drobnych.

Są to krzesła, fotele, sofy, mobilne szafki, kontenery biurkowe i wiele innych. Staramy się odkryć jak największą powierzchnię wykładziny przeznaczonej do prania. Po wyczyszczeniu danego fragmentu powierzchni podłogi meble wracają na swoje miejsce. Nie lubimy zostawiać po sobie bałaganu.

Pora na odkurzanie i odplamianie wykładziny. Piach, spinacze i zszywki najlepiej zebrać do odkurzacza. Plamy na wykładzinie przed zasadniczym praniem najlepiej zaprać – odplamić.

Większość plam najczęściej schodzi. Niestety, mogą zdarzyć się stare plamy, które w czasie funkcjonowania biura były nieumiejętnie usuwane. Zostały wtarte głęboko w runo, a co za tym idzie utrwalone. W procesie prania zjaśnieją ale nadal mogą być widoczne.

  czyszczenie wykładziny biurowej 3        brudna wykładzina pranie 2

Pranie zasadnicze, maszynowe metodą ekstrakcji.

Zleceniodawca musi zapewnić dostęp do czystej, ciepłej wody i miejsca wylewania zebranej brudnej (łazienka).  Specjalnie przygotowana chemia podawana przez ekstraktor, rozpuszcza brud na wykładzinie. Piach, kurz, roztocza, wylane napoje zostają wciągnięte do zbiornika maszyny czyszczącej.

pranie wykładziny warszawa 4

Po zakończonej pracy sprzątamy po sobie i zostawiamy wykładzinę do schnięcia.

wykładzina czyszczenie warszawa 6