Alergia na kurz , potocznie nazywana uczuleniem na kurz jest bardzo trudna do opanowania.

Alergia na roztocze jest problemem, który dotyka ok.6 milionów Polaków i bardzo często dotyczy dzieci. Masz alergię trwającą cały rok, która w sezonie grzewczym staje się wyjątkowo uciążliwa? Być może są to roztocza!

Zgodnie z najnowszymi badaniami alergia występuje wśród 40% społeczeństwa polskiego. 30% (12 mln) to alergicy objawowi, u których alergia objawia się zmianami skórnymi, nieżytem nosa lub astmą. Aż 50% społeczeństwa (6 mln) to osoby uczulone na roztocze kurzu domowego. Roztocze są więc statystycznie równie często uczulającym alergenem jak trawy.
Co nas uczula? Białka zawarte w odchodach roztoczy – mikroskopijnych pajęczaków, żyjących w zalegającym domowym kurzu i żywiących się m.in. złuszczonym naskórkiem człowieka. Znajdziemy je w każdym domu, zwłaszcza tam, gdzie jest wilgotno i ciepło, gdzie jest duża ilość kurzu i gdzie rzadko się wietrzy. Przestają się rozmnażać w temperaturze poniżej 15 st. Najbardziej dokuczają alergikom jesienią. W 1 gramie kurzu z łóżka można znaleźć 3000 maleńkich roztoczy. 1 gram naskórka człowieka wystarczy, by wyżywić 100 tys. roztoczy. Jedną z form walki z roztoczami jest dbanie o czystość, częste pranie dywanów oraz tapicerki, gdzie roztocza lubią przebywać. Nasza firma pomoże Ci w walce z kurzem i roztoczami.